Komunikaty

OGŁOSZENIE !!!

Informujemy, że 𝘄 𝗱𝗻𝗶𝘂 𝟭𝟭 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸) 𝗻𝗮𝘀𝘁𝗮̨𝗽𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗿𝘄𝗮 𝘄 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗲 𝘄𝗼𝗱𝘆 𝘄 𝗦𝘁𝘂𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻𝗶𝗰𝗮𝗰𝗵 𝘂𝗹. 𝗠𝗶ł𝗮, 𝘂𝗹. 𝗞𝗮𝘀𝘇𝘂𝗯𝘀𝗸𝗮, 𝘂𝗹. 𝗪𝗰𝘇𝗮𝘀𝗼𝘄𝗮, 𝘂𝗹. Ł𝗮̨𝗸𝗼𝘄𝗮, 𝘂𝗹. 𝗗𝘄𝗼𝗿𝗰𝗼𝘄𝗮 𝘄 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝗼𝗱 𝟭𝟬.𝟬𝟬 𝗱𝗼 𝟭𝟰.𝟬𝟬 w związku z budową przyłącza wodociągowego.
Prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość w powyższym zakresie.

Wójt Gminy Studzienice
Bogdan Ryś

OGŁOSZENIE !!!

Informujemy, że w dniu 05 kwietnia 2024 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w Studzienicach ul. Miła, ul. Kaszubska, ul. Wczasowa, ul. Łąkowa, ul. Dworcowa w godz. od 11.00 do 15.00 w związku z budową przyłącza wodociągowego. Prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość w powyższym zakresie.   

Wójt Gminy Studzienice
Bogdan Ryś

UWAGA !!!

Informujemy, że w dniach 27-28.03.2024 r. w godz. od 8.00 do 14.30 wjazd na ul. Szkolną w miejscowości Ugoszcz będzie zablokowany w związku z wykonywaniem przyłącza kanalizacyjnego.

Z góry przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Czytaj dalej

Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze” przed nieuczciwymi wykonawcami

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Czytaj dalej

Wójt Gminy Studzienice zachęca Państwa do udziału w programie „Czyste powietrze”, który jest szansą na poprawę efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych poprzez ich termomodernizację, wymianę źródła ciepła, czy montaż elementów OZE, a tym samym zmniejszenie zużycia energii, poprawę jakości powietrza oraz warunków życia i zdrowia.

W dniu 07 maja 2021 roku Wójt Gminy Studzienice podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Gdańsku, w sprawie współpracy przy realizacji Programu Priorytetowego „Czyste powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Dofinansowanie w ramach programu obejmuje wymianę „kopciuchów” na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, ale także prace termomodernizacyjne i montaż odnawialnych źródeł energii OZE.  Dzięki współpracy Gminy Studzienice z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Gdańsku mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosków oraz ich końcowym rozliczaniu. 

W Urzędzie Gminy Studzienice dla mieszkańców Gminy działa Punkt Konsultacyjny „Czyste Powietrze”, gdzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące  programu i możliwości dofinansowania.

Terminy działania punktu udostępniane są na początku każdego miesiąca na stronie internetowej Gminy oraz na Facebooku.

W Punkcie Konsultacyjnym mieszkańcy gminy Studzienice mogą uzyskać m.in. porady merytoryczne i techniczne związane z  wymianą urządzenia grzewczego, termomodernizacją budynku, jak również uzyskać informacje w zakresie warunków korzystania z projektu, pomoc w  przygotowaniu i złożeniu wniosku o  dofinansowanie, a po realizacji zadania, także pomoc w złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o płatność. 

(więcej…)
Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS