Czujnik pomiaru jakości powietrza

 

Drodzy mieszkańcy !

Informujemy, że na budynku Szkoły Podstawowej w Studzienicach zainstalowany został czujnik do pomiaru jakości powietrza oraz tablica zewnętrzna LED do prezentacji wyników pomiarów.

Czujnik dokonuje pomiaru zanieczyszczenia atmosferycznego w zakresie pyłów:

PM 2,5 – stężania pyłów zwieszonych (aerozoli atmosferycznych) o średnicy nie większej niż 2,5 μm, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

PM 10 – stężenia mieszaniny zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 μm

Czujniki wskazują aktualny poziom zapylenia pyłami PM2.5 i PM10. Dzięki czytelnym infografikom łatwo można sprawdzić bieżący stan powietrza w pobliżu swojego domu, pracy czy szkoły swojego dziecka.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Syngeos – Nasze Powietrze na telefony komórkowe z systemem Android oraz IOS (Apple). Aplikacja poinformuje o bieżącym stanie powietrza w Państwa okolicy. Bazuje ona na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), dzięki czemu dane są bardzo szczegółowe i aktualne. Oprócz stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10 – w aplikacji można sprawdzić aktualną temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

Aplikacja łączy się automatycznie z najbliższym czujnikiem na podstawie uruchomionej w telefonie lokalizacji, pozwalając również na wyszukanie i dodanie dowolnej miejscowości w Polsce, która podłączona jest do sieci Syngeos lub GIOŚ. Poniżej przedstawiamy wygląd aplikacji.

Aktualny stan powietrza sprawdzić można również na stronie internetowej – link

 

 

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS