Warsztaty kulinarne w kaszubskiej świetlicy w Kłącznie

Warsztaty kulinarne to kolejne działanie realizowane w ramach projektu „Tu żyjemy tu zmieniamy”. W środę 17 lipca 2019r. na świetlicy kaszubskiej w Kłącznie spotkało się prawie 20 osób by uczyć się piec, gotować, a przede wszystkim używać ziół w naszym codziennym jadłospisie. Rośliny, które zwykle uważamy za chwasty mogą często zastąpić całą aptekę, wystarczy wiedzieć tylko jakie zioło na co pomaga, a zdecydowanie zdrowie się nam polepszy.

Zaprzyjaźnione Panie, Stefania Malczewska i Ewa Kalisz dały wspaniały wykład na temat ziół i ich właściwości leczniczych i stosowania na co dzień. Następnie podzielono grupę na dwu-osobowe zespoły by następnie przejść do czynności praktycznych czyli przygotowania posiłków. W menu tym razem Pani Stefania zaproponowała aż 8 potraw, każdy zespół pod czujnym okiem Pani Stefanii przygotowywał swoją potrawę 😊 Był indyk w ziołach, ziemniaki w ziołach, kluski śląskie z ziołami, zupa pokrzywowa, zupa wiśniowa, mini pizza na cieście francuskim również obficie posypana ziołami oraz surówka z sałat i wielu, zebranych na łące ziół. Nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego do kawy więc były też „szneki z glancem”, czyli drożdżowe ślimaczki z lukrem.

Uczestniczki podczas pracy, oraz później przy konsumpcji wymieniały się swoimi uwagami i doświadczeniami, wyszły zadowolone i objedzone do granic możliwości.

„Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO, Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”.

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS