Umowa na wyposażenie Gminnego Żłobka

Wójt Gminy Studzienice w dniu 27.01.2021 r. podpisał umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie i funkcjonowanie gminnego żłobka w Studzienicach”, który umożliwi zakup nowoczesnego wyposażenia nowo powstałego żłobka oraz zmniejszenie opłat ponoszonych przez rodziców w związku z opieką nad dzieckiem do lat 3.

Projekt „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie i funkcjonowanie gminnego żłobka w Studzienicach” zakłada zwiększenie zatrudnienia oraz wejście/powrót na rynek pracy osób opiekujących się dziećmi do 3 lat mieszkających i/lub pracujących w gminie Studzienice poprzez utworzenie 20 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat w Gminnym Żłobku w Studzienicach. W ramach projektu zaplanowano zakup nowoczesnego wyposażenia do nowo powstałego żłobka, w tym meble, leżaki/łóżeczka, zabawki, materace piankowe, kąciki zabaw, naczynia, monitory multimedialne. Ponadto z dofinansowania przyznanego na realizację projektu częściowo będzie finansowy pobyt dzieci w żłobku przez okres pierwszych 12 miesięcy funkcjonowania placówki.

 

Gmina Studzienice na realizację projektu pn. „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie i funkcjonowanie gminnego żłobka w Studzienicach” uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 491 388,32 zł.

 

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS