Rząd luzuje obostrzenia. Drugi etap odmrażania.

Od 4 maja wchodzimy w drugi etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zmiany dotyczą między innymi galerii handlowych, hoteli, bibliotek i muzeów.

   Od 4 maja 2020:

  • Otwarte zostają obiekty noclegowe i hotele (Czytaj więcej)
  • Tego samego dnia mogą być otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Zamknięte pozostają restauracje i przestrzenie rekreacyjne oraz kina. Obowiązuje zasada jednego klienta na 15 mkw powierzchni (Czytaj więcej)
  • możliwe będzie uczestnictwo w zabiegach rehabilitacyjnych, ale bez salonów masażu (Czytaj więcej)
  • Od 4 maja otwarte mają być niektóre instytucje kultury: biblioteki, muzea i galerie sztuki (Czytaj więcej)

    Od 6 maja

  • Będą mogły działać żłobki i przedszkola, aczkolwiek w „nowym systemie sanitarnym”. Jego szczegółów na razie nie podano (Czytaj więcej)
  • Wciąż obowiązuje zachowanie społecznego dystansu minimum dwóch metrów oraz zakrywanie ust i nosa. Spotkania towarzyskie są odradzane (Czytaj więcej)

Zasady w galeriach takie jak w mniejszych sklepach

– Hotele i miejsca noclegowe otwieramy od 4 maja po to, żebyśmy nie ruszyli na majówkę tłumnie w różne miejsca, bo wtedy, gromadząc się, tworzymy większe ryzyko zakażenia – mówił premier na konferencji.

Precyzował też, że w galeriach handlowych będą obowiązywać podobne obostrzenia jak w mniejszych sklepach – jeden klient na 15 metrów kwadratowych.

 

Więcej na:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS