Kolejny etap przywracania aktywności sportowej – od 4 maja

Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, uprawiać sporty wodne, a także korzystać z otwartych i półotwartych kortów tenisowych.25 kwietnia rząd przedstawił kolejne etapy przywracania aktywności sportowej w naszym kraju.

Przywracanie aktywności sportowej będzie odbywać się w trzech kolejnych etapach:

II etap – od 4 maja:

Udostępnienie boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – maksymalnie będzie mogło na nich przebywać do 6 osób.

Otwarte zostaną:

– stadiony sportowe;
– boiska szkolne i wielofunkcyjne;
– pola golfowe;
– strzelnice;
– tory łucznicze;
– tory gokartowe;
– stadniny koni;
– tory wrotkarskie i rolkowe.

Ponadto otwarte zostaną korty tenisowe otwarte i półotwarte, na których będą mogły przebywać maksymalnie 2 osoby na jeden kort oraz udostępniona zostanie infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych – kajak, łódka i rower wodny /nie więcej niż 2 osoby/.

III etap:
W trzecim etapie będą możliwe zajęcia sportowe w salach i halach – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych.

IV etap:
Czwarty etap obejmie te obiekty, które kojarzą się z korzystaniem z nich jednocześnie przez wiele osób. To siłownie, sale fitness, a także baseny, sale taneczne i kręgielnie, czy też innego tego typu miejsca do uprawiania sportu.


 


Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS