Rewitalizacja i renowacja terenu nad jeziorem Studzieniczno w Studzienicach

Szanowni mieszkańcy sołectwa Studzienice!

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, dlatego w miesiącu czerwcu zaplanowaliśmy i zaprojektowaliśmy kompleksową rewitalizację i renowację terenu nad jeziorem Studzieniczno w Studzienicach, tak aby już w połowie lipca mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się nowym rekreacyjnym terenem. Z początkiem przyszłego tygodnia wyłoniony w drodze przetargu Wykonawca rozpocznie prace polegające m.in. na utwardzeniu terenu parkingu w technologii kostki brukowej na całej powierzchni, wymiana poszycia dachów na wiatach wraz z pokryciem ich blachodachówką i impregnacja wiat, wymiana wszystkich stołów i ławek na nowe, montaż nowych profesjonalnych zestawów do koszykówki wraz z czyszczeniem boiska i malowaniem linii, montaż urządzenia zabawowego dla dzieci (statek do zabaw), rewitalizacja miejsca na ognisko wraz z stworzeniem paleniska, montaż nowych profesjonalnych huśtawek, wymiana opraw oświetleniowych w istniejących latarniach, montaż dodatkowych czterech energooszczędnych latarni na terenie rekreacyjnym oraz nasadzenia rodzimych drzew i krzewów.

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku został wyczyszczony teren kąpieliska oraz nawieziony piasek na plaże. Oprócz wyżej wymienionej rewitalizacji w zakresie planowanych i dokonanych działań związanych z przywróceniem standardu i nadaniem jakości terenu przy jeziorze, ostatnim działaniem przed sezonem będzie czyszczenie i malowanie wraz z impregnacją pomostu rekreacyjnego oraz wymianą pojedynczych desek zniszczonych na skutek upływu czasu i naturalnej eksploatacji.

W tym zakresie swoją wolontariacką pomoc zadeklarowali przedstawiciele Rady Gminy z miejscowości Studzienice oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką sołectwa Studzienice, którzy własnymi siłami i przy zaangażowaniu prywatnego czasu  chcą wyczyścić i pomalować pomost. Dlatego w tym miejscu bardzo dziękuję za inicjatywę i zaangażowanie mieszkańców w jakże istotną rolę pracy społecznej i chęć zrobienia czegoś nieodpłatnie dla całej społeczności. Urząd Gminy zapewnia niezbędne materiały w postaci narzędzi, pędzli oraz impregnatów do drewna. W tym miejscu w imieniu swoim, Sołtysa oraz Radnego Rady Gminy ze Studzienic zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji społecznej która odbędzie się w dniach 18-19 czerwiec 2021 r. Po zakończeniu prac nad jeziorem  przewidziane jest ognisko.  We wszystkich szczegółowych sprawach oraz innych kwestiach organizacyjnych proszę kontaktować się z Panem Sołtysem Adamem Stormann oraz z Panem Radnym Wojciechem Werra .

Pozdrawiam

Bogdan Ryś

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS