Pierwsze spotkanie z cyklu „Z wizytą u sąsiada”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kogo nie było niech żałuje!

Pierwsze spotkanie z cyklu „Z wizytą u sąsiada” jest za nami i trzeba przyznać, że cieszyło się niemałym powodzeniem. Licznie przybyli do Kłączna goście poznawali historię i sztukę pisania ikon, śpiewali wspólnie ukraińskie i polskie pieśni, raczyli się kawą i słodkościami oraz z apetytem pałaszowali ukraińskie potrawy wykonane przez panie z KGW „Kłączynianki”. Było poważnie, wesoło i smacznie. Publiczność zachwycona osobą i występem Wołodii i jego żony Krystyny często okazywała to gromkimi brawami.

Zdecydowanie należy też wspomnieć o nowym nabytku, który wzbogaci ściany kaszubskiej świetlicy w Kłącznie, a jest nim przepięknie wykonana ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. To dzieło będzie zawsze przypominać o przemiłym spotkaniu, a „Królowa Kaszub” nieustannie wspierać dalszą działalność kobiet zrzeszonych w Kole.

 

Działania dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020”.

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS