Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10.10.2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo, że masz dysleksję, opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób stwierdzono to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

„Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów” – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. „Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.”

Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Źródło: Zday.pl

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS