OCHOTNICZE ĆWICZENIA REZERWISTÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim długotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

Dzięki podpisanej przez Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka, decyzji w sprawie zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie między innymi ze względu na epidemię koronawirusa utracili pracę – będą traktowane priorytetowo.

W trakcie ćwiczeń żołnierze rezerwy, osoby przeniesione do rezerwy niebędące żołnierzami rezerwy otrzymają pełne wyżywienie i będą zakwaterowane na terenach jednostek. Ochotnicy, którzy odbyli wcześniej czynną służbę wojskową mogą liczyć na wynagrodzenie za każdy dzień odbytych ćwiczeń według stawki zgodnie z posiadanym stopniem wojskowym.

 

Terminy rozpoczęcia długotrwałych ćwiczeń wojskowych przypadają na dzień:

 

-17.08.2020 r.;

-14.09.2020 r.;

-12.10.2020 r.;

-16.11.2020 r.

Wyżej wymienione ćwiczenia odbywać się będą w trzech okresach według decyzji ochotnika np. 31 dni, 60 dni, 90 dni i tak będą wystawiane karty powołania.

Jednakże należy zaznaczyć, że jeżeli ochotnik będzie chciał wcześniej skończyć takie ćwiczenia – wystarczy, że złoży stosowny wniosek do dowódcy jednostki.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do WKU w Człuchowie (Szef Wydziału Rekrutacji mjr Andrzej Gejda)

nr tel. 261-415-401, (423, 420).

 

 

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS