Komunikat Urzędu Skarbowego.

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego  

100000/ 062 / 318 /2018-RRP

Szanowni Państwo,

od 1 grudnia lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej (e-ZLA). Pracodawcy korzystający z PUE otrzymują takie e-zwolnienia pracowników bezpośrednio po wystawieniu przez lekarza. Dokumenty te mogą filtrować, według wybranego kryterium, np. z ostatniego dnia, czy tygodnia albo zwolnienia konkretnego pracownika, eksportować  i archiwizować. Funkcja archiwizacji pomaga uporządkować e-ZLA na koncie PUE. Istotne jest również to, że pracodawca może drogą elektroniczną wystąpić do ZUS z wnioskiem o kontrolę zwolnienia.

W związku ze zbliżającą się zmianą Inspektorat ZUS w Bytowie zaprasza na szkolenie, które poświęcone będzie obsłudze e- ZLA, czyli elektronicznych zwolnień lekarskich przez płatnika składek. Podczas szkolenia omówimy najważniejsze regulacje w przepisach wprowadzających obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej. Przedstawiamy schemat obiegu e-ZLA w firmie, ważne terminy wynikające z przepisów oraz korzyści i ułatwienia jakie niesie z sobą wprowadzenia e-ZLA.  Zapewniamy również możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS.

Szkolenia odbędzie się 20 września w siedzibie Inspektoratu  przy ul. Kościuszki 16, a rozpocznie się o 10.00.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy telefonicznie 59 841 94 29, bądź mailowo pod adresem iwona.batruch@zus.pl  agnieszka.wilgucka@zus.pl

 

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego

    Krzysztof Cieszyński

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS