Informacja o planowanych ćwiczeniach RENEGADE-SAREX 15/II

 

Ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II

 

         

         Informujemy, że w dniu 13 października 2015 r. (termin zapasowy 16 października) w godz. 600 – 1900 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne
z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach
z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatu bytowskiego zostaną włączone syreny alarmowe w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz po odebraniu komunikatu o odwołaniu zagrożenia włączenie syren alarmowych w trybie „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

        W dniu 12 października br. w popołudniowych i wieczornych serwisach informacyjnych „Radio Gdańsk” S.A. i Oddział TVP S.A. w Gdańsku uprzedzą społeczeństwo o uruchomieniu syren w dniu 13 października br.

 

        Komunikat o ćwiczeniu będzie również przekazany w Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO) 24 godziny przed ćwiczeniem oraz w dniu ćwiczenia.

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS