Warsztaty rzeźbiarskie, realizowane w ramach projektu „Tu żyjemy, tu zmieniamy”

Kolejnym wydarzeniem kulturalnym w świetlicy w Kłącznie są warsztaty rzeźbiarskie, realizowane w ramach projektu „Tu żyjemy, tu zmieniamy”, finansowane z Programu Akumulator Społeczny.

To niezwykłe patrzeć jak powstaje rzeźba, począwszy od obróbki piłą motorową, skończywszy na delikatnym wygładzaniu, prawie muskaniu jej powierzchni. Słuchając o zasadach jej tworzenia, o zachowaniu się drewna poddawanego obróbce ręcznej, o szczegółach dobierania proporcji poszczególnych jej elementów, itp., aż chce się wziąć do ręki narzędzia i tworzyć, tworzyć, uruchamiając swoją wyobraźnię. Niestety zadanie nie jest proste, nie każdy urodził się artystą, bo żeby powstało takie dzieło potrzebny jest zmysł i zacięcie artystyczne, ale też długa i cierpliwa praca z wybranym materiałem.

Dzięki pomocy Pana Starosty i Pana Mariana Miazgi z Rejonu Dróg w Bytowie w Kłącznie przed świetlicą już niedługo staną rzeźby Kaszuba i Kaszubki witających wszystkich przybywających, tradycyjnie chlebem i solą. Wszystkich ciekawych umiejętności Zbyszka Kosińskiego zapraszamy do Kłączna.

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS