Pierwsze spotkanie z cyklu „czwartkowe obiady”

Pierwsze spotkanie z cyklu „czwartkowe obiady”  już za nami.

W czwartek 27 czerwca około godziny 17:30 na świetlicę kaszubską w Kłącznie zjawiło się około 30 osób. Każdy przejawiał ciekawość co będzie się działo, czy biesiady literacko-naukowe odbywające się w salach pałacowych Króla „Stasia” mają szansę udać się w świetlicy wiejskiej? Cóż warto spróbować!!
Chociaż to spotkanie (jak i wszystkie czekające w kolejce) było trochę inne, bo starano się nawiązać do tej jakże starej tradycji.
Było coś do zjedzenia, kawka do wypicia , ale nie tylko. Uczestnicy zostali wciągnięci w ostrą dyskusję dotyczącą wybranego na to spotkanie tematu jakim było „zdrowie i jego wartość”. Z dużym zaangażowaniem próbowano odpowiadać na zadawane pytania oraz rodzące się w dyskusji dylematy takie np jak co ma największy wpływ na nasz stan zdrowia, czy to jest sposób żywienia, czy aktywność fizyczna i psychiczna, a może humor i dobre nastawienie a może….?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, ale warto posłuchać co myślą inni, czy się z nami zgadzają?
Na koniec uczestnicy zostali zaproszeni do zabawy, która polegała na różnym sposobie czytaniu wiersza „Na zdrowie” Jana Kochanowskiego. Zadanie może niełatwe lecz uczestnicy poradzili sobie z tym znakomicie.
Należy mieć nadzieję, że kolejne spotkanie przyciągnie jeszcze większe grono uczestników.

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS