Komunikat ws. budowy marketu DINO

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Gminy Studzienice

Zwracam się do Państwa z poczucia obowiązku przekazania i podzielenia się informacją, na którą z niecierpliwością oczekujecie, a dotyczącej budowy marketu w miejscowości Studzienice przez firmę DINO.

W kwestii przypomnienia początek rozmów i rozpoczęcie procedury w zakresie budowy marketu DINO miało miejsce już w 2018 roku. Na przestrzeni tego czasu odbywały się liczne spotkania w zakresie ustaleń i uzgodnień dotyczących przeprowadzanego postępowania związanego z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz uzyskania zjazdu z drogi powiatowej na ul. Dworcowej, a następnie na teren sklepu.

W wynik powyższych działań w zakresie budowy marketu firma DINO uzyskała pozwolenie na budowę w dniu 16.04.2021 r. z ostatecznością powyższej decyzji w dniu 25.05.2021 r.

Podczas jednego z ostatnich spotkań w dniu 17.08.2022 r. w Starostwie Powiatowym w Bytowie w kwestii przedmiotowego zjazdu zostały zakreślone konkretne działania w kierunku, którym wspólnie będziemy znajdowali rozwiązanie kwestii przebudowy i budowy lewoskrętu ze zjazdem na drogę gminną – ul. Dworcową i przejazd przez działkę, na której Gmina Studzienice ustanowiła notarialnie służebność przejazdu na teren działki, na której ma się znajdować market DINO i parking.

Wszystkie te konkretne działania wymienione powyżej oraz zapewnienia ze strony przedstawiciela firmy „DINO POLSKA S.A.”, że długo oczekiwany market powstanie w Studzienicach dawało mi poczucie pewności w tym zakresie.

Niestety w dniu 26.09.2022 r. otrzymałem informację, którą jestem jako Wójt Gminy Studzienice bardzo mocno zaniepokojony oraz jednocześnie zawiedziony postępowaniem i działaniem firmy „DINO POLSKA S.A.”, która jest dla mnie niezrozumiała.

Poniżej przedstawiam treść przesłanej informacji.

 

Z wyrazami szacunku,

Bogdan Ryś

Wójt Gminy Studzienice

 

 

Treść otrzymanej wiadomości:

Na prośbę otrzymaną w dniu dzisiejszym, tj. 03.10.2022 r. od Pana Dyrektora Regionalnego ds. Ekspansji Dział Ekspansji „DINO POLSKA” S.A. treść otrzymanej wiadomości dot. decyzji Zarządu Spółki o rezygnacji dalszego procedowania budowy marketu DINO w miejscowości Studzienice została usunięta.

 

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS