Dożynki parafialno-gminne w Studzienicach

28.08.2021 r. odbyły się Dożynki parafialno-gminne w Studzienicach. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. polową. Starostami dożynek byli Państwo Ewa i Sławomir Szyprytowie, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwo w Studzienicach. Wójt Gminy Studzienice i starostowie dożynek tuż po otwarciu uroczystości podzielili chleb wśród przybyłych rolników i mieszkańców Gminy Studzienice.
 
Jednym z punktów programu był turniej Sołectw. Sołectwa z Gminy Studzienice wyznaczyli osoby, które wzięły udział w turnieju. Rywalizacja składała się z takich konkurencji jak:
– wbijanie gwoździ w drewniany pieniek na czas,
– rzucanie na odległość snopkiem,
– rzucanie ziemniakiem do wiadra z wodą.
Sołectwa rywalizowały o puchar Wójta Gminy Studzienice, który w rezultacie trafił do Sołectwa Sominy. Drugie miejsce wywalczyło Sołectwo Osława Dąbrowa, trzecie miejsce przyznano Sołectwu Rabacino i Ugoszcz.
W turnieju Sołectw udział wzięły także Sołectwo Studzienice i Sołectwo Półczno. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą i miłą atmosferę i rywalizację podczas turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!
 
Podczas dożynek parafialno-gminnych prezentowane były 2 wieńce, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Klasyfikacja jest następująca:
I miejsce – Sołectwo Studzienice,
II miejsce – Sołectwo Ugoszcz.
Wieniec Sołectwa Studzienice będzie reprezentował Gminę Studzienice podczas Dożynek Powiatowych.
Na dożynkach wystąpił Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Upartelce ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczy oraz grupa wokalna „Na luzie”. Koncert wieczorny odbył się z udziałem Zespołu MaSza. Nasza biesiada trwała do północy z muzyką w tle.
Pogoda tego dnia dopisała, z czego się bardzo cieszymy.
 
Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, rolnikom oraz mieszkańcom za przybycie i uczestniczenie w uroczystości.
 
W przyszłym roku gospodarzami dożynek będzie Sołectwo Półczno.
 
 
 

 
 
 
 
 
Zdjęcia- źródło: bytów naszemiasto.pl

Skip to content
Ukryj Newsletter SMS
Newsletter SMS