A A+ A++ A A A A A

Imprezy

VII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie.

29 lutego odbył się VII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie. Naszą gminę tradycyjnie reprezentowały "Kłączynianki", które najlepsze okazały się w scence kabaretowej.Decyzją publiczności również wygrały konkurs na najlepszy stół turniejowy. Wszystkie konkurencje były świetnie przygotowane,które wymagały długiego i starannego przygotowania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pieczenie pączków w Rabacinie

Koło Gospodyń Wiejskich Kul-Babki z Rabacina z okazji tłustego czwartku spotkały się w świetlicy wiejskiej i robiły smaczne pączki.

Zakończenie roku 2019 w Kłącznie

 

Zakończenie roku 2019 w Kłącznie to spotkania typu "Andrzejki", spotkanie opłatkowe, a następnie na przełomie roku 2019/2020 bal sylwestrowy i tradycyjne kolędowanie po okolicznych wioskach. 

 

W Kłącznie kolorowo i wesoło.....

13 lipca w Kłącznie po raz kolejny Koło Gospodyń Wiejskich „Kłączynianki” zorganizowało zabawę na placu przy jeziorze. Dzieci jak zwykle mogły pobawić się przy pomocy kolorowej chusty, czy pomalować kredą kafelki parkietowe, a dorośli bawić się do późnych godzin nocnych przy muzyce.  Oprócz jak zwykle wspaniałych ciast, kiełbasek z grilla, spiralek z ziemniaków, żurku i tradycyjnie chleba z pysznym smalcem i ogórkiem, uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Nagrodą dla lepszej drużyny była blaszka jagodowego ciasta. Choć rywalizacja była zaciekła wyraźnie było widać, że uczestnicy świetnie się przy tym bawią i nie traktują jej poważnie, i o to właśnie chodzi! Tradycyjny bieg w workach, bieg z jajkiem i inne tego typu konkurencje wzbudzały dużo emocji i radości nie tylko uczestnikom, ale również obserwatorom. Drużyna, która tym razem była lepsza wspaniałomyślnie podzieliła się otrzymanym ciastem ze swoimi przeciwnikami. Już szykujemy kolejną porcję zabaw i konkurencji na następny raz.

Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Kłącznie

 

W ostatnią sobotę czerwca w Kłącznie jak co roku odbyło się oficjalne "rozpoczęcie sezonu turystycznego". Wydarzenie dzięki profesjonalnej konferansjerce prowadzonej przez dyrektora Centrum Kultury Grzegorza Dąbrowskiego cieszyło się sporym zainteresowaniem.
 
Wydarzenie pozwoliło na integrację mieszkańców tej małej miejscowości z liczną grupą przebywających tu turystów. Każdy z zebranych mógł znaleźć coś dla siebie, dzieci, oprócz korzystania ze stałych atrakcji znajdujących się na placu przy jeziorze, mogły wziąć udział w organizowanych grach i zabawach. O udział w konkursie pokusili się również dorośli. 
O "strawę" dla ducha zadbały dziewczęta uczące się przy Centrum Kultury w Ugoszczy dając piękny pokaz swoich umiejętności, a o ciało zatroszczyły się panie z KGW "Kłączynianki" serwując swoje najlepsze i najbardziej sprawdzone potrawy.
Nie mogło oczywiście zabraknąć tańców. Prowadzący zabawę DJ "KRIS" potrafił na parkiet wyciągnąć najbardziej opornych uczestników. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i tak już będzie co tydzień!!!

 

Szczawiobranie w Ugoszczy

Pierwsze Szczawiobranie w Ugoszczy za nami. Wyśmienite humory, dobra muzyka i smaczne jedzenie zagwarantowały wspaniałą zabawę. Do północy gar zupy szczawiowej "pękł". Wszyscy się oblizywali zajadając dania przygotowane przez nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Rozstrzygnięto również  konkurs sałatek grillowych, wręczając uczestnikom nagrody ufundowane przez firmę Awenser z Ugoszczy, sprzedającą pellet i brykiet.

VI Rodzinny Rajd Rowerowy

W dniu 15.06.2019 roku zorganizowano imprezę pt. „VI Rodzinny Rajd Rowerowy”. Baza rajdu tj. miejsce, w którym rejestrują się uczestnicy oraz start i meta wyznaczono przy placu rekreacyjnym nad Jeziorem w Kłącznie.  Rajd odbył się na dwóch trasach. Obie trasy biegły przez znaczną część terenów gminy Studzienice. Pierwsza trasa rodzinna liczyła 12 km, a druga trasa open 36 km.  Łącznie w  rajdzie wzięło udział około 90 uczestników ( rowerzystów ). Natomiast w samej imprezie uczestniczyło około 150 osób. Poczęstunek dla uczestników rajdu i kibiców przygotowały "Kłączynianki". Na najstarszego uczestnika rajdu po przebyciu trasy rowerowej oprócz poczęstunku czekała nagroda specjalna, którą była sesja zdjęciowa w towarzystwie "Kłączynianek".W ramach rajdu odbyło się losowanie nagród wśród uczestników. 

 

 

Ognisko w Studzienicach.

Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Studzienice zorganizowało ognisko nad jeziorem w Studzienicach. Spotkanie miało na celu wspólne spędzenie czasu oraz integrację dzieci, które uczęszczają do CKiB na zajęcia, a także do biblioteki i klubu wolontariusza. Poza świetną zabawą było również pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Dzieci zadowolone,uśmiechy na twarzach...........
Gdy dziecko się śmieje to śmieje się cały świat.

Dzień Dziecka w Sominach w dniu 02.06.2019 r.

Dnia 02 czerwca w Sominach na boisku sportowym odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka.Pogoda w tym roku dopisała i dzieci nie zabrakło. Dla wszystkich dzieci tego dnia zaplanowano liczne konkursy z nagrodami, aby każdy miał jakąś pamiątkę. W międzyczasie Stowarzyszenie Sominy przygotowało dla wszystkich kiełbaski na ciepło.

Dzień Rodziny w Rabacinie

Inauguracja działalności Koła Gospodyń Wiejskich KUL-BABKI  z Rabacina wypadła wspaniale.

Dzień Dziecka zgromadził niespotykaną ilość wspaniałych i radosnych osób.

Tak wielka ilość pozytywnej energii i uśmiechów naładowała akumulatory do działania na przyszłość.

Dzień Dziecka w Kłącznie 01.06.2019 r.

Już po raz kolejny Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kłączynianki zorganizowały Dzień Dziecka. Po raz pierwszy uczestnicy zostali zaproszeni do nowej świetlicy. Nikt nie bał się, że wisząca na niebie czarna chmura popsuje przygotowane zabawy.

Było dużo atrakcji, oprócz prowadzonych zabaw, gier i konkursów panie z KGW częstowały gości przepysznymi smakołykami. Któż oparł by się pysznym zrobionym przez panie hot dogom, kręconym chipsom na patyku i gofrom. Do tego z funduszu sołeckiego zakupiono słodycze i napoje, które uzupełniły menu na ten dzień.

W zabawie wzięło udział bardzo dużo dzieci oraz rodziców, którzy cały czas cieszyli się z bardzo sprzyjających warunków do zabawy.

Panie z KGW KŁĄCZYNIANKI jeszcze raz dziękują Panu Wójtowi Bogdanowi Ryś oraz ówczesnym radnym gminy za podjęcie tak ważnej decyzji dla lokalnej społeczności i turystów Kłączna, sprzyjającej integracji i rozwojowi wsi oraz gminy Studzienice.

Dzień Dziecka w Ugoszczy

W dniu 31.05.2019 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci z przedszkola w Ugoszczy spotkały się ze strażakami miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedszkolaki zwiedziły remizę, poznały ubiór i sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych,mogły także zobaczyć wnętrze strażackiego samochodu i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Na koniec wszyscy zjedli pyszne lody, zaśpiewali druhom piosenkę, wręczyli upominki i namalowali piękne podziękowanie na parkingu przy remizie.

Otwarcie Kaszubskiej Świetlicy w Kłącznie

18 maja br. nastąpiło uroczyste otwarcie Kaszubskiej Świetlicy,na którą długo wyczekiwali mieszkańcy Kłączna. Świetlica powstała przy udziale Urzędu Marszałkowskiego dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

VI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

W dniu 02.03.2019 r. odbył się VI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, oprócz doświadczonych Świerzowianek i Kłączynianek, wzięły udział 3 nowe koła z Borowego Młyna, Parchowa i Sierzna.Koło Gospodyń Malwy z Sierżna zostały zwycięzcami ,ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy.

Kłączynianki zaprezentowały swoje umiejętności, dziękujemy i gratulujemy.

 

 

 

Dzień Dziecka w Półcznie.

Strażacy ochotnicy z Półczna  zorganizowali Dzień Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz zumby, ratownictwa drogowego, występy, konkursy z nagrodami. Do przedsięwzięcia przyłączyła się równiez Gmina Studzienice,która przekazała dotację w ramach otwartego konkursu ofert.

Dzień Dziecka w Kłącznie

Dzień Dziecka w Kłącznie

Zabawa przebierana w Kłącznie.

Zabawa przebierana w Kłącznie.

Ferie dla dzieci z Kłączna.

Dzieci z Kłączna miały zoorganizowane ferie w świetlicy w Kłącznie.

Trwający kurs komputerowy w Kłącznie.

Trwający kurs komputerowy w Kłącznie.

XIII Somiński Jarmark Ludowy - fotorelacja.

Na scenie muzyka, taniec i teatr, poza nią – kilkanaście straganów z mnóstwem wyrobów rękodzielniczych. 5 sierpnia  odbył się XIII Jarmark Somiński.

 

Andrzejki w Kłącznie.

KGW Kłączynianki w sołectwie Kłączno zorganizowało ANDRZEJKI.

Frekwencja dopisała, wieczór spędzono miło i przyjemnie.

Przełamanie się opłatkiem KGW Kłączynianek

Przy kawie i cieście miło spędzono wieczór dzieląc sie opatkiem wilgilijnym oraz  składając sobie wzajemnie życzenia.

Święty Mikołaj w Kłącznie.

Do świetlicy w Kłącznie  przybył Mikołaj....

 

W tym roku Święty Mikołaj odwiedził również Panie z KGW "Kłączynianki". Zapukał do drzwi świetlicy wiejskiej 6 grudnia po skończeniu kursu komputerowego. Dla członkiń  KGW przyniósł worek drobnych upominków. Trzeba było powiedzieć wierszyk a nawet  zaśpiewać piosenkę.

 

Święty Mikołaj w Sominach.

Dzieci w Sominach bawiły sie z Mikołajem i smerfami.

Święty Mikołaj w Studzienicach.

6 grudnia WDK w Studzienicach odwiedził Św. Mikołaj i obdarował dzieci uczęszczające na zajęcia prezentami. 

 

Powiatowy Konkurs Stołów Wielkanocnych.

24 marca "Kłączynianki" wzięły udział w Powiatowym Konkursie Stołów Wielkanocnych w Czarnej Dąbrówce. Była to wspaniała impreza i nowe doświadczenie dla biorących udział. Wszyscy świetnie się bawili.
 

Witamy wiosnę....

Tradycyjnie również w tym roku w Kłącznie odbyło się powitanie wiosny.Barwny korowód udał się nad miejscowe jezioro,gdzie czekało na MARZANNĘ ognisko, a na resztę uczestników imprezy grill z kiełbaskami.Pogoda i humory dopisały. Dzieci a także dorośli uczestnicy zabawy mile spędzili czas na świeżym wiosennym powietrzu.

Dzień Dziecka w Sominach

W dniu 3 czerwca 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie boiska w Sominach, które powiązano z Dniem Dziecka. Nie zabrakło księdza Wikariusza, który boisko obficie poświęcił. Pogoda dopisała, żar lał się z nieba co nie stanowiło przeszkody dla  licznie zgromadzonej społeczności.

Boisko powstało dzięki dofinansowaniu z Partnerstwa Dorzecza Słupi, w ramach którego zakupiono kosz do  gry w koszykówkę. Natomiast z funduszu sołeckiego zakupiono siatkę do gry w siatkówkę. Gmina Studzienice zakupiła bramki oraz  piłkochwyty.

Czynnikiem motywującym do powstania wielofunkcyjnego boiska w sołectwie Sominy było wielkie zaangażowanie mieszkańców,  bez których realizacja nie byłaby możliwa. Za co w imieniu Gminy Studzienice oraz Sołtysa Somin i Rady Sołeckiej bardzo dziękujemy.

Wyjazd Kłączynianek do Łeby.

Mimo kapryśnej pogody w dn.25-26.10.2017r. odbył się zaplanowany wyjazd "Kłączynianek " do Łeby.Spacery nad morzem, wspólny obiad w restauracji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, a następnie wspólna kolacja i wieczorne śpiewy, wspomnienia i różne opowiastki w użyczonym przez jednego z mieszkańców Łeby budynku mieszkalnym. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu wyruszono w drogę powrotną. Spacer po Porcie Jachtowym i nad morzem, następnie spacer po Lęborku i kierunek Kłączno. W związku ze Świętem Zmarłych w drodze powrotnej zostały zapalone znicze na grobach zmarłych koleżanek. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Karpiówka w miejscowości Osława-Dąbrowa

Przedstawiamy kilkanaście zdjęć z bardzo udanej imprezy pt. "Karpiówka" w Osławie - Dąbrowie . Były występy, konkursy, jazda konna i zabawa do późnych godzin nocnych...

Dzień Dziecka w Kłącznie.

Stowarzyszenie KGW KŁĄCZYNIANKI  zorganizowały Dzień Dziecka w Kłącznie.Było sporo konkursów i mnóstwo świetnej zabawy.

IV Rodzinny Rajd Rowerowy

Już po raz czwarty odbyła się w naszej gminie organizowana co roku impreza mająca na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Rajd ma również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych w gminie. Pogoda dopisała jak i uczestnicy!!! Bardzo dziękujemy. Zapraszamy również do uczestnictwa większej ilości osób z naszej gminy w kolejnych imprezach!

Dzień Kobiet

Jak co roku kobiety w naszej gminie spotkały się,aby uczcić  Dzień Kobiet.Spotkania odbyły się w świetlicach wiejskich w Ugoszczy i Studzienicach oraz w szkole w Sominach i Kłącznie. Spotaknie w Sominach połączono z konkursem  nalewek.

Festyn rodzinny w Przewozie

Sportowe emocje, moc atrakcji, dobra zabawa i wspaniała, rodzinna atmosfera- tak w skrócie można opisać Festyn rodzinny, który odbył się 20 sierpnia w Przewozie. Na początku oglądaliśmy zmagania drużyn siatkarskich w Turnieju Siatkówki na Piasku, gdzie aż pięć zespołów walczyło o miejsce na podium, fundując widzom niezapomniane, sportowe przeżycia. Drużyny uhonorowano medalami i nagrodami za wspaniałą walkę, pierwsze miejsce zajęła drużyna o nazwie "Słoneczny Patrol" z Przewozu. Niecodzinną atrakcją uświetniającą imprezę była strzelnica, nie zabrakło również innych urozmaiceń, m.in. dmuchańce, a także liczne konkursy i turnieje dla dzieci i dorosłych. Na koniec za muzyczne stery zasiadł Dj Bartek, przyciągając wszystkich na parkiet. Zabawa i tańce trwały do późnych godzin nocnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2017

Za nami kolejna już edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2017 w Bytowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów. Szczególne słowa uznania i podziękowania za godne reprezentowanie naszej gminy kierujemy do członków Koła Gospodyń Wiejskich "Kłączynianki" z Kłączna, życzymy powodzenia i dalszych, równie owocnych sukcesów! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Święty Mikołaj w Kłącznie

 

Jak co roku dzieci z Kłączna odwiedził św. Mikołaj. Pierwsze spotkanie odbyło się już rano. Dzieci czekające na autobus zostały obdarowane prezentami. Mikołaj nie zapomniał również o emerytach i osobach starszych z Kłączna, którzy również otrzymali drobne upominki. Wieczorem nastąpiło ponowne spotkanie z dziećmi na miejscowej świetlicy, gdzie najmłodsi otrzymali prezenty, za które musieli podziękować piosenką bądź wierszykiem. Na koniec dzieci wspólnie z Mikołajem wzięły udział w zabawach i konkursach, a wieczór upłynął w radosnej, świątecznej atmosferze.

 

Dzień Kobiet w Kłącznie

 

8 marca w świetlicy wiejskiej w Kłącznie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Sołtys wraz z Radą Sołecką wręczył kwiaty przybyłym Paniom, a Panie nie zostały dłużne i złożyły życzenia i wręczyły kwiatka sołtysowi z okazji Dnia Sołtysa.

 

Dożynki 2016 w Półcznie

Dożynki 2016 w Półcznie. Zapraszamy do oglądania materiału wideo!

Festyn na zakończenie sezonu letniego w Kłącznie

Dnia 26 sierpnia 2016 r. w Kłącznie, odbył się Festyn z okazji zakończenia sezonu letniego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17, imprezie  towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje z wodą i rzucanie jabłkiem na odlegość do celu. Również dorośli nie mogli się nudzić, bo specjalnie dla Panów przygotowano konkurencję polegającą na wbijaniu gwoździ na czas, a dla Pań obieranie jabłek na czas- wygrała ta z Pań, której udało się uzyskać najdłuższą obierkę. Wszystkie konkurencje sprawiły mieszkańcom i turystom mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy,  a przy okazji stanowiły doskonałą lekcję zdrowej rywalizacji dla dzieci. W wolnej chwili każdy mógł skosztować wyśmienitych specjałów, przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kłączynianki z Kłączna, m.in.: grochówkę, chleb ze smalcem, pyszne  ciasta i ryby. Dalsza część wieczoru upłynęła pod znakiem wspólnych tańców i zabawy przy oprawie muzycznej, jaką zapewnił Dj Filon.

Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Kultury Gminy Studzienice, Radzie sołeckiej wsi Kłączno oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Kłączynianki" z Kłączna za zorganizowanie fantastycznej zabawy dla mieszkańców nie tylko  Kłączna, ale i całej gminy, a także dla turystów.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festynu.

XII Somiński Jarmark Ludowy- fotorelacja

Somiński Jarmark Ludowy to impreza cykliczna, odbywająca się co rocznie nad malowniczym jeziorem w Sominach. Imprezie towarzyszą wystepy ludowych zespołów, artystów i solistów, zakupić można kaszubskie rękodzieło: haftowane chusty, serwetki, obrusy, ręcznie wykonane rzeźby w drewnie, tabliczki, wiele spożywczych wyrobów ekologicznych. Jarmark to też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a dzięki nowoczesnej infrastrukturze możliwy jest komfortowy wypoczynek i zabawa. Wieczór upływa pod znakiem zabawy pod gołym niebem do białego rana. W tym roku już po XII spotkamy się w pierwszy weekend lipca w Sominach. Zapraszamy!

Relacja z XVIII Dni Studzienic

W niedzielny wieczór dobiegły końca obchody tegorocznych, już osiemnastych Dni Studzienic. Choć o poranku niebo nad studzienickim stadionem nie wróżyło dobrze, to  na szczęście już po kilku godzinach rozpogodziło się, dzięki czemu frekwencja była bardzo wysoka. Pierwszego dnia wystąpił m.in. zespół  Diadem, wykonujący muzykę w klimacie disco polo. Energetyczne trio porwało do zabawy publiczność, fundując niezapomniane wrażenia. Nie mało atrakcji muzycznych zapewnił również zespół Yejku, tworzący muzykę etno i folk. Następnie na scenie pojawił się przez wielu wyczekiwany artysta Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, dając wyjątkowy pokaz talentu i umiejętności scenicznych. Gwiazda zaśpiewała swoje największe przeboje, między innymi: będę sobą, do nieba nie chodzę, musisz wierzyć i wiele innych. Sam wokalista złapał świetny kontakt z publicznością. Po występie Szymona Wydry niebo rozświetliły fajerwerki. Na zwieńczenie udanego, pierwszego dnia odbyła się doskoteka pod gwiazdami.  Kolejny dzień imprezy upłynął również pod znakiem dobrej zabawy, a także rywalizacji w Turnieju Sołectw. Zwycięską drużyną okazało się sołectwo Sominy. W niedzielę na scenie pojawiły się również  kaszubskie Upartelce oraz Klaudia Wirkus. Od godziny 18  królowały kabarety, m.in. formacja "Kuńda" oraz „Made In China”, która występowała już z takimi gwiazdami kabaretu jak neonówka. Tym pozytywnym akcentem dobiegł końca drugi dzień imprezy. Warto również wspomnieć, że oprawa całej imprezy była dopracowana do najmniejszych szczegółów. Dzięki nowej, profesjonalnej scenie, oświetleniu i telebimowi, koncerty były prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku obchody Dni Studzienic będą równie udane!

Fotorelacja z turnieju piłki siatkowej w Osławie-Dąbrowie

III Rodzinny Rajd Rowerowy

Dnia 21 maja br. w Studzienicach odbyła się już trzecia edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Pierwsza z tras dla zaprawionych w boju liczyła blisko 44 km, a dystans do pokonania na trasie rodzinnej wyniósł 16 km. Chętnych do zmagań nie zabrakło, dopisała również pogoda.Uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe, medale, dyplomy i puchary. Rodzinny Rajd Rowerowy powoli staje się tradycją i z pewnością z roku na rok będzie cieszył się coraz większą popularnością. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Rajdu.

Janówka 2016 w Studzienicach

Dnia 25 czerwca br. nad jeziorem Studzieniczno, jak co roku odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. tradycyjne puszczanie wianków na wodę, występ orkiestry dętej i wokalistów z WDK, rozgrywki turnieju kaszubskiej Baśki, występ zespołu akordeonistów z Czarnej Dąbrówki i wiele innych. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych. Całość zakończyła się wspólną zabawą pod gołym niebem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Gminny Dzień Seniora w WDK w Studzienicach

Potańcówka nad jeziorem w Kłącznie

Tradycją w Kłącznie stały się tzw. potańcówki na odnowionej plaży, odbywające się w czasie sezonu letniego, organizowane przez Radę Sołecką oraz KGW Kłączynianki. Uczestnicy za symboliczną oplatą mogą skosztować smakołyków przygotowanych przez Panie z KGW Kłączynianki. Serwowane sa pyszne ciasta, np. sernik z jagodami, drożdżówki, jagodzianki, muffinki. Poza tym można skosztować tradycyjną grochówkę lub  bigos. Dużą popularnością cieszy się chleb ze smalcem, który piecze sołtys. Mimo czasem kapryśnej pogody, chętnych do zabawy nie brakuje.

Rejs Koła Gospodyń Wiejskich statkiem VISTA w Studzienicach

Koło Gospodyń Wiejskich Kłączynianki zorganizowało letni rejs statkiem VISTA po jeziorze Studzieniczno-Kłączno-Ryńskie. Wypad okazał się wspaniałą odskocznia od codziennych obowiązków. Serdecznie zapraszamy  i zachęcamy wszystkich do zapisów na rejsy, z pewnością dla wielu będzie to niezpomniana przygoda.

 

Charytatywny Festyn Rodzinny w Ugoszczy

Zespół Szkół w Ugoszczy wraz z Ośrodkiem Kultury Gminy Studzienice zorganizował charytatywny festyn rodzinny dla Pauliny pod hasłem "Kultura łączy i wspiera". W ramach imprezy odbył się m.in. pokaz walk rycerskich grupy odtwórstwa historycznego "Zastęp Krzyżogryfa", występy młodych, utalentowanych artystów z Bytowskiego Centrum Kultury, występy zespołu folklorystycznego "Upartelce" oraz występ zespołu "Bomba" ze Studzienic. Przybyli goście mieli okazję skosztować domowego jadła. Również dla dzieci nie zabrakło atrakcji, zadbano m.in. o liczne gry i zabawy, zorganizowano loterię fantową, a także dmuchane atrakcje specjalnie dla najmłodszych. Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa pod gołym niebem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Dzień Dziecka w Studzienicach

W Wiejskim Domu Kultury w  Studzienicach odbyły się zajęcia, gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się występy klauna. Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury Gminy Studzienice. Zapraszamy na fotorelację.

Warsztaty obróbki owczego runa w Sominach

W budynku starej szkoły w Sominach odbyły się warsztaty obróbki owczego runa. Uczestnicy poznali techniki obróbki i bezpośredniego wyrobu tkanin z wełny, tradycyjne metody wyrobu. Spotkanie było również okazją do obejrzenia zabytkowego sprzętu i narzędzi do obróbki, jak również zwiedzenia zabytkowej Chaty Owczarza. Frekwencja dopisała i z pewnością tego typu przedsięwzięcia będą kontynuowane w przyszłości.

Relacja z warsztatów kulinarnych w Sominach

W  czwartek 18 lutego br. w ramach ferii na terenie nowego kompleksu nad jeziorem w Sominach oraz w Starej Szkole w Sominach odbyły się "warsztaty kulinarne", które poprowadził menadżer restauracji "Stacja Smaku" w Udorpiu Pan Mariusz Sulikowski. Profesjonalnego gastronoma do Somin z powodzeniem zaprosił ks. Jarosław Król. W ramach spotkania odbyło się między innymi wspólne krojenie warzyw do zupy oraz dekorowanie i konsumowanie babeczek. Dodatkowo w między czasie ( zupa gotowała się 2,5 godziny ) dzieci miały możliwość nauki gry w szachy, siatkówkę, a także poznały zasady gry w Tenisa Stołowego. W przedsięwzięcie mocno zaangażował się również Sołtys Somin Pan Robert Olszewski. Impreza cieszyła się sporą frekwencją i z pewnością wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy. Poniżej przestawiamy relację zdjęciową tegoż wydarzenia, które zakończyło się konsumpcją gotowanej w kociołku na ognisku zupy gulaszowej.  

Pożegnanie zimy i topienie Marzanny w Kłącznie

Impreza z okazji pożegnania zimy w Kłącznie, której towarzyszyło palenie i topienie Marzanny to prastary, słowiański obyczaj, który zachował się do dnia dzisiejszego, dlatego też 20 marca w wielu miejscach w Polsce odbywa się symboliczne uśmiercanie kukiełki kobiety- Marzanny, symbolu zimy i śmierci. Zgodnie z tradycją, należy ją zniszczyć, aby zrobić miejsce nadchodzącej wiośnie. Śmierć Marzanny wraz z końcem zimy przeciwstawia ją symbolizującemu wiosnę Jaryle (bóstwo płodności i wiosny) , który rodził się wraz z nadejściem wiosny. Również w naszej gminie odbyła się plenerowa impreza z rytuałem topienia Marzanny, której głównym celem była przede wszystkim dobra zabawa. Nad jezioro w Kłącznie przybyło wielu chętnych do pożegnania zimy. Każdy miał możliwość skosztować przepysznych hot-dogów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Popołudnie w Kłącznie minęło w znakomitej atmosferze zabawy i dobrego samopoczucia. Od tej pory wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością nadchodzącej Pani Wiosny! Poniżej kilka zdjęć z imprezy.

Działalność Koła Gospodyń Wiejskich "Kłączynianki"

Koło Godpodyń Wiejskich „Kłączynianki”  jest organizacją prężnie działającą na terenie Gminy jak i poza jej granicami. Grupa skupia w swych szeregach Panie, które łączy wspólna pasja do gotowania, śpiewania, tańca, rękodzieła, kultywowania kaszubskich tradycji i obyczajów. Idee, które przyświecały stworzeniu KGW Kłączynianki to przede wszystkim chęć bezinteresownej pomocy społeczności wiejskiej, organizacja wolnego czasu i kształcenie dzieci i młodzieży poprzez zainteresowanie kulturą i tradycją kaszubską, promocja gminy oraz co jest niezmiernie istotne- rozwijanie przedsiębiorczości kobiet, współpraca i dobra zabawa. Kłączynianki niejednokrotnie brały udział w imprezach i konkursach o randze ponadlokalnej osiągając wiele sukcesów, jak również z własnej inicjatywy organizowały szereg działań o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Ostatnie większe sukcesy i działań to przede wszystkim: zajęcie drugiego miejsca w III Powiatowym  Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie (poniżej fotorelacja), organizacja warsztatów dekupażu oraz Dnia Kobiet i wiele innych. Poniżej znajduje się fotorelacja z imprez: II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie, Dzień Kobiet, wspólne kolędowanie, warsztaty dekupażu w Kłącznie.

warsztaty dekupażu
warsztaty dekupażu
Kolędowanie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet w kinie

Gminny Konkurs Kolęd w Ugoszczy

Dnia 18 grudnia 2015 roku w Ośrodku Kultury w Ugoszczy odbył się Gminny Konkurs Kolęd. W zabawie wzięło udział 17 uczestników w wieku od 7 do 15 lat. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, wszystkiemu towarzyszyła ciepła i świąteczna atmosfera. Dla uczestników przygotowano wiele cennych nagród, m.in.: notebook, tablet, smartwatch oraz inne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. W skład Komisji konkursowej, oceniającej występy wchodzili: Wójt Gminy Studzienice Bogdan Ryś, Paweł Orlikowski- lider zespołu Orlikowski Band, Ksiądz Krzysztof Ostasz oraz Pani Danuta Sikorska- instruktorka tańca i śpiewu w Ośrodku Kultury Gminy Studzienice. Po długich i niełatwych debatach został wyłoniony zwycięzca- pierwsze miejsce zajęła Magdalena Druszcz z Zespołu Szkół w Ugoszczy, drugie miejsce zajął Paweł Wirkus z Ugoszczy, trzecie miejsce zjęła Paulina Pela z Przewoza. Przyznano również wyróżnienia dla Kroliny Rolbieckiej oraz Puliny Druszcz. Oprócz występów uczestników przybyli goście mogli posłuchać kolęd w wykonaniu ubiegłorocznej zwyciężczyni- Klaudii Wirkus oraz Aleksandry Sikorskiej. Na zakończenie wystąpił przewodniczący Komisji Konkursowej Paweł Orlikowski, który zachęcił publiczność do wspólnego odśpiewania kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Coroczny Gminny Konkurs Kolęd staje się już tradycją i z pewnością zostanie na stałe wpisany w kalendarz imprez Ośrodka Kultury Gminy Studzienice.

Uczestnicy konkursu wraz z jury i Dyrektorem OKGS Grzegorzem Dąbrowskim

Święto Ryby w Studzienicach

Fotorelacja ze Święta Ryby organizowanego w Studzienicach.

Koncert Na Dachu

Fotorelacja z imprezy "Koncert Na Dachu" 2013.

Dożynki gminne 2013

Fotorelacja z imprezy "Dożynki gminne 2013"

I Turniej Koła Gospodyń Wiejskich w Bytowie

Fotorelacja z I Powiatowego Turnieju Koła Gospodyń Wiejskich w Bytowie organizowanego przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bytowie.

II Integracyjny Kaszubski Rajd Nordic Walking

Fotorelacja z II Integracyjnego Kaszubskiego Rajdu Nordic Walking organizowanego  nad jeziorem w Studzienicach.

Kalendarium

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Urząd Gminy w Studzienicach
77-143 Studzienice
ul. Kaszubska 9

tel: 59 821 66 00
fax: 59 821 66 10

ug@studzienice.pl

       

 

 

wszystkie kontakty

 

Godziny pracy

pon.: 8:00-16:00

wt.,-pt.: 7:00-15:00

 

 

  Geoportal

 

Turystyczna Aplikacja Mobilna

Film promocyjny Gminy Studzienice

 

Newsletter SMS