A A+ A++ A A A A A

Oświata, kultura, sport, imprezy

Przełamanie się opłatkiem KGW Kłączynianek

Przy kawie i cieście miło spędzono wieczór dzieląc sie opatkiem wilgilijnym oraz  składając sobie wzajemnie życzenia.

Święty Mikołaj w Studzienicach.

6 grudnia WDK w Studzienicach odwiedził Św. Mikołaj i obdarował dzieci uczęszczające na zajęcia prezentami. 

 

Święty Mikołaj w Kłącznie.

Do świetlicy w Kłącznie  przybył Mikołaj....

 

W tym roku Święty Mikołaj odwiedził również Panie z KGW "Kłączynianki". Zapukał do drzwi świetlicy wiejskiej 6 grudnia po skończeniu kursu komputerowego. Dla członkiń  KGW przyniósł worek drobnych upominków. Trzeba było powiedzieć wierszyk a nawet  zaśpiewać piosenkę.

 

Święty Mikołaj w Sominach.

Dzieci w Sominach bawiły sie z Mikołajem i smerfami.

Andrzejki w Kłącznie.

KGW Kłączynianki w sołectwie Kłączno zorganizowało ANDRZEJKI.

Frekwencja dopisała, wieczór spędzono miło i przyjemnie.

Wyjazd Kłączynianek do Łeby.

Mimo kapryśnej pogody w dn.25-26.10.2017r. odbył się zaplanowany wyjazd "Kłączynianek " do Łeby.Spacery nad morzem, wspólny obiad w restauracji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, a następnie wspólna kolacja i wieczorne śpiewy, wspomnienia i różne opowiastki w użyczonym przez jednego z mieszkańców Łeby budynku mieszkalnym. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu wyruszono w drogę powrotną. Spacer po Porcie Jachtowym i nad morzem, następnie spacer po Lęborku i kierunek Kłączno. W związku ze Świętem Zmarłych w drodze powrotnej zostały zapalone znicze na grobach zmarłych koleżanek. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Karpiówka w miejscowości Osława-Dąbrowa

Przedstawiamy kilkanaście zdjęć z bardzo udanej imprezy pt. "Karpiówka" w Osławie - Dąbrowie . Były występy, konkursy, jazda konna i zabawa do późnych godzin nocnych...

Dzień Dziecka w Kłącznie.

Stowarzyszenie KGW KŁĄCZYNIANKI  zorganizowały Dzień Dziecka w Kłącznie.Było sporo konkursów i mnóstwo świetnej zabawy.

IV Rodzinny Rajd Rowerowy

Już po raz czwarty odbyła się w naszej gminie organizowana co roku impreza mająca na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Rajd ma również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych w gminie. Pogoda dopisała jak i uczestnicy!!! Bardzo dziękujemy. Zapraszamy również do uczestnictwa większej ilości osób z naszej gminy w kolejnych imprezach!

Dzień Kobiet

Jak co roku kobiety w naszej gminie spotkały się,aby uczcić  Dzień Kobiet.Spotkania odbyły się w świetlicach wiejskich w Ugoszczy i Studzienicach oraz w szkole w Sominach i Kłącznie. Spotaknie w Sominach połączono z konkursem  nalewek.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2017

Za nami kolejna już edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2017 w Bytowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów. Szczególne słowa uznania i podziękowania za godne reprezentowanie naszej gminy kierujemy do członków Koła Gospodyń Wiejskich "Kłączynianki" z Kłączna, życzymy powodzenia i dalszych, równie owocnych sukcesów! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Święty Mikołaj w Kłącznie

 

Jak co roku dzieci z Kłączna odwiedził św. Mikołaj. Pierwsze spotkanie odbyło się już rano. Dzieci czekające na autobus zostały obdarowane prezentami. Mikołaj nie zapomniał również o emerytach i osobach starszych z Kłączna, którzy również otrzymali drobne upominki. Wieczorem nastąpiło ponowne spotkanie z dziećmi na miejscowej świetlicy, gdzie najmłodsi otrzymali prezenty, za które musieli podziękować piosenką bądź wierszykiem. Na koniec dzieci wspólnie z Mikołajem wzięły udział w zabawach i konkursach, a wieczór upłynął w radosnej, świątecznej atmosferze.

 

Kontakt

Urząd Gminy w Studzienicach
77-143 Studzienice
ul. Kaszubska 9

tel: 59 821 66 00
fax: 59 821 66 10

ug@studzienice.pl

wszystkie kontakty

 

Kalendarium

Luty 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Godziny pracy

pon.: 8:00-16:00

wt.,-pt.: 7:00-15:00

 

 

  Geoportal

 

Turystyczna Aplikacja Mobilna

Film promocyjny Gminy Studzienice